Spika za širenje vidika – diskutujemo o…

– Prednosti i mane online školovanja –

Proglašenje pandemije korona virusa je obustavilo nastavu u gotovo svim zemljama, uključujući i Srbiju. U takvim situacijama jedini mogući model nastave je postala ONLINE nastava. Preko noći su i profesori i studenti morali da se priviknu na novu realnost. Mnogima je ova velika promena teško pala, jer se do tog trenutka nisu susretali sa ovim vidom pohađanja nastave, dok je drugima dobrodošlo, jer su iz udobnosti svog doma mogli da slušaju predavanja i polažu ispite.

Danas – dve godine nakon početka pandemije, online studije su postale sve zastupljenije. Proces digitalizacije obrazovanja, započet u jeku pandemije doneo je nove mogućnosti studentima – povećao je elektornsku, digitalnu, informatičku pismenost, koja če im služiti u daljem radu. Tako su i mnogi materijali za učenje postali dostupni na raznim platformama, testovi se polažu preko računara, telefona, a ne na tradicionalan način, u klupama – na ovaj način se štedi vreme, a i novac.

Ali da li se mogu uštedeti sati provedeni sa društvom, odlazak na kafu posle predavanja, interakcija, gledanje jedni drugih u lice, a ne u kamere? Zbog toga, mnogi ne mogu da se naviknu na novonastalu situaciju, iskuse čari studentskog života i sve ono što on nosi sa sobom – fali im druženja, bliskosti i smeta im nedostatak socijalizacije.

Svaka stvar na ovom svetu ima svoje dobre i loše strane, pa tako i online školovanje.

Iako su materijali dostupni 24 časa i ovakav vid nastave može podsticati kvalitetno učestvovanje studenata u predavanjima, kao i razvoj digitalnih veština, s druge strane nedostaje komunikacije uživo, česte su tehničke smetnje, kao i nedostatak društvene interakcije.

Ukoliko si iskusio/la ovo iskustvo, a verujemo da jesi, priključi nam se 23. marta u 13h na online diskusiji o prednostima i manama online školovanja, koji predstavlja početak ciklusa online diskusija u okviru Centra za razvoj karijere, koje će se dotaći tema koje su važne za lični i profesionalni razvoj studenata. Par koji će otvoriti ovaj ciklus – Neda Đelmaš, studentkinja prve godine Filozofskog fakulteta i Neda Pavlović, studentkinja završne godine Filološkog fakulteta.

Upoznate sa različitim modelima nastave i druženja, volele bismo da čujemo vaša mišljenja, iskustva i da zajedno razvijemo diskusiju!

Možete nas posetiti na :

Popunite upitnik za prijavu i dobićete parametre za pristup sastanku na dan događaja:

Očekujemo vas i radujemo se skorašnjem druženju!