Stipendije za nastavak studija u Francuskoj

Bili smo na „ Putujućem studentskom sajmu“ organizovanom u saradnji sa Francuskim kulturnim centrom, i za vas pripremili korisne informacije u vezi sa stipendiranjem studija.

Na sajmu svoje programe predstavili su CESI – inžinjerska škola , Sciences Po Dijon – Institut političkih nauka iz Pariza, Univerzitetski kampus iz Dižona, ESFAM – škola za menadžment.Univerzitet Lion 1, Univerzitet Kan iz Normandije, Le Man Univerzitet, Univerzitet iz Avinjona.

Studiranje u Francuskoj je lepa prilika da upoznate drugačiju kulturu i steknete nova prijateljstva. Takođe ovo je prilika da bolje upoznate sebe i shvatite kako se nosite sa promenom okruženja i novim situacijama. I naravno sa sobom ćete doneti nova znanja i usavršiti se u svojoj oblasti !

Ako se i dalje premišljate da li je ovo pravi izbor za vas, navešćemo samo neke od prednosti nastavka studija u Francuskoj:

1. Troškovi studija spadaju u jedne od najnižih u svetu
  2. Kvalitet života koji je izuzetran
  3. Izvanredna raznovrsnost studija
  4. Jednak odnos prema francuskim i inostranim studentima
  5. Bogata ponuda strukovnih studijskih programa

Što se tiče jezika na kom se odvijaju studije pored francuskog kao glavnog jezika postoji i mogućnost studiranja na engleskom jeziku za master studije – M2.

Konkurs za dodelu stipendija Vlade Republike Francuske za akademsku 2022-2023. godinu otvoren je od 30. oktobra 2021. do 28. marta 2022. A za više informacija možete posetiti Campus France ( https://www.campusfrance.org/fr )