Neuspeh je samo dokaz da si na putu do uspeha!

Dragi studenti, ovo vam piše jedan student koji se više puta našao u situaciji kada nema motivacije, kada misli da ne može više da studira, misli da nikada neće završiti fakultet i sve ono što svakom studentu pada na pamet kada mu ne ide (ili kada misli da mu ne ide). Nisam slučajno ponovila više puta reč misliti. Najvažnija stvar koju bih volela da zapamtite iz ovog teksta je da vaše misli pokreću sve što vam se u životu dešava. Zamislite da je vaš život niz poredanih domina koje, kada padne poslednja domina, čine jednu sliku. Prva domina su vaše misli. Kad oboriš prvu dominu, sve ostale padaju jedna za drugom. Ako su misli srećne i pozitivne, nastaće lepa slika. U suprotnom, nastaje slika kakvu ne želite.

Zato je ključna stvar imati pozitivan stav tokom studiranja. Da, desiće se da padneš ispit. Pa koji student nije pao ispit? Moraš imati na umu da nijedna uspešna osoba na ovom svetu nije uspela iz prve i preko noći. To su bile godine i godine rada i truda, padanja, ustajanja i 99 neuspelih pokušaja do 1 uspešnog. Ono što mi vidimo je samo kruna dugogodišnjeg rada. Neuspeh je samo dokaz da si na putu do uspeha.

Još jedna važna stvar je da je sasvim okej imati negativne misli. Sasvim je okej misliti da ti ništa ne ide. Sasvim je okej predahnuti i odmoriti se. Sasvim je okej malo pomeriti fokus sa cilja. To nam pomaže da ne pregorimo. Da se podsetimo zašto smo krenuli baš na ovaj put. Da se posvetimo ljudima i stvarima koje smo možda zapostavili, radeći na ostvarenju svog cilja. Napravili smo pauzu za odmor i vraćamo se na svoj put, sigurniji, odmorniji i sa više ljubavi i posvećenosti svom cilju.

I na kraju, ne bi imao želju da postigneš nešto, ako već nemaš sve ono što je potrebno da to ostvariš. Zapamti to!