LETO U BEOGRADU – KULTURNE AKTIVNOSTI NAMENJENE STUDENTIMA

Leto i godišnji odmori su već uveliko u toku. Studenti se trude da što više svog slobodnog vremena utroše na aktivnosti koje im pomažu da nauče nove stvari i prošire svoje vidike, a da u isto vreme odmore i uživaju. U nastavku dajemo predloge kulturnih događaja u Beogradu koje vredi posetiti i koji su izuzetno pristupačni studentima koji su tu za vreme letnje pauze.

BIOSKOP

Kako su letnje večeri savršene za otkrivanje novih filmova ili gledanje nekih starih koji su nam posebno dragi, možete prošetati do Doma vojske Srbije i odgledati neki od filmova iz repertoara Jugoslovenske kinoteke – A1 Kinoteka letnji bioskop –  sve do kraja avgusta. Cene projekcija su 300 dinara, a prikazuju se domaći i strani filmovi. Novi bioskop Zvezda svake nedelje objavljuje svoj program letnjih projekcija. Cene određujete vi jer su u vidu donacija, dok cene karata za neke projekcije idu u humanitarne svrhe. Njihov repertoar možete pronaći na njihovoj Fejsbuk ili Instagram stranici. Galerija Open Air Cinema na Sava promenadiodržava se svakog petka i subote sve do 26. avgusta. Prikazivaće se svima dobro poznati filmovi kao što su Ratovi zvezda, 500 dana leta, Doručak kod Tifanija i mnogi drugi. Ulaz je besplatan, a repertoar se nalazi na njihovom sajtu. Art bioskop Kolarac krajem svake nedelje objavljuje program filmova za narednu. Cena i ovih projekcija na otvorenom je 300 dinara.

A1 Kinoteka

POZORIŠTE

Što se predstava ovog leta tiče, do kraja avgusta se održava manifestacija TEATRIJUM, pozorište na otvorenom u dvorištu Kapetan-Mišinog zdanja. Ulaz za studente je besplatan uz indeks, repertoar se nalazi na sajtu ove manifestacije i projekcije su svake večeri od 21h.

Još jedna manifestacija vam može biti interesantna, a to je Leto na Gardošu. Održava se u Zemunu do kraja avgusta.

U organizaciji Beogradskog dramskog pozorišta će se u avgustu na BDP Millenium team Areni održati četiri premijerna izvođenja predstava mladih umetnika u okviru projekta Novi glasovi. To su predstave U se, na se i proda se (5.8), Tiho, tiše (12.8), Prozor (19.8) i Ibzenove aveti (26.8).

Teatrijum

KNJIŽEVNE I VEČERI POSVEĆENE KULTURI I UMETNOSTI

Biblioteka grada Beograda i ove godine organizuje svoju manifestaciju Letnji plato. Tokom jula i avgusta će svakog utorka i četvrtka uveče važne ličnosti iz kulturne sfere naše zemlje govoriti o tajnama svojih profesija i svemu onome što ih čini zanimljivim. Ove godine su u ovoj manifestaciji govorili i učestvovali muzičarka Zoe Kida, reditelj Milorad Milinković i glumac Tihomir Stanić. O programu i planu, kao i o narednim učesnicima u ovom interesantnom događaju možete više saznati na Fejsbuk ili Instagram stranici Biblioteke.

Udruženje KROKODIL bavi se organizovanju raznih književnih večeri i razgovora, kao i promovisanju kulture na zapadnom Balkanu. Na svojoj Instagram stranici i sajtu svake nedelje objavljuju datum i kratak opis događaja koje organizuju.

Letnji plato

Mogućnosti za lep i sadržajan letnji raspust je zaista bezbroj. Ovo je samo mali delić aktivnosti i ideja kako da ga provedete na zanimljiv način. Nadamo se da će vam se dopasti, a vi nam u komentarima pišite još neke aktivnosti koje su vama obeležile leto.

Uživajte!