Akademsko pisanje – šta morate da znate a niste se usudili da pitate – razgovor posle radionice

Sa idejom da omogućimo dodatnom broju ljudi da se upozna sa aktivnostima našeg Centra, sazna nešto novo i čuje savete i razmišljanja naših gostujućih predavača, realizovali smo prošle godine seriju razgovora nakon radionica realizovanih u okviru programa „Biraj i degustiraj“.  Pozivamo vas da poslušate razgovor nakon radionice “Akademsko pisanje – šta morate da znate a niste se usudili da pitate”, koja je održana 17.aprila 2019.godine.

Radionica je probudila je interesovanje kako studenata osnovnih i Master studija, tako i doktoranada i zaposlenih na Univerzitetu u Beogradu. Trudeći se da zadovolje različite potrebe i odgovore na različita pitanja, predavači su strpljivo vodili učesnike kroz proces akademskog pisanja, ističući osnovne i važne korake u izradi akademskog teksta kao što su formulacija teme, sastavljanje nacrta, korišćenje izvora. Radni jezici radionice bili su srpski i engleski, što je obogatilo radionicu i dalo joj posebnu dinamiku.

Učesnici su kao posebne kvalitete radionice istakli konciznost, primenljivost, prijatnu atmosferu, praktične zadatke, ali i pristupačnost predavača, profesionalnost, dobru volju i želju za prenošenjem znanja.

Radionicu su vodile prof. dr Ana Jovanović i doc. dr Greta Goetz sa Filološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu.

Razgovor nakon radionice vodila je Marija Jovanović, stručno-tehnički saradnik u Centru za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu.

Posetite, poslušajte novi Podcast CzRK – Serija: Razgovori posle radionica, ep.3

Saznaćete:

Srećno sa akademskim i svakim drugim pisanjem!