BG PRAKSA – idealna prilika za sticanje radnog iskustva

Tradicionalno, od 2010. godine, Uprava grada Beograda i Univerzitet u Beogradu, na inicijativu Centra za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu, zajednički organizuju i realizuju Univerzitetsku radnu praksu poznatiju pod nazivom BG PRAKSA.

Namenjena je studentima završnih godina osnovnih i master studija u sastavu Univerziteta u Beogradu i traje tri meseca.

Obavljanje prakse je moguće u različitim gradskim preduzećima, ustanovama kulture, bibliotekama, muzejima, sekretarijatima gradske uprave i opštinama.

U toku trajanje prakse, studenti imaju svog mentora koji ih obučava, upoznaje sa radom i predmetima konkretnog preduzeća/ustanove, pruža mogućnost da iskažu svoje mišljenje u vezi sa rešenjem konkretnog predmeta, prati njihov rad i angažovanost. Takođe, obezbeđena je novčana nadoknada, kao i dodatni ESPB bodovi.

Nakon obavljene prakse, svaki praktikant dobija potvrdu o obavljenoj praksi.

Kao glavne i značajne benefite bismo izdvojili:

• sticanje radnog iskustva,
  • upoznavanje sa radom institucije u kojoj se praksa obavlja,
  • lično usavršavanje,
  • dublje sticanje uvida u materiju koja vas zanima,
  • rad na konkretnim slučajevima,
  • stalna komunikacija sa građanima i zaposlenima,
  • doprinos zajednici kroz rad u javnim preduzećima,
  • mogućnost zaposlenja.

Do sada je kroz program BG PRAKSE prošlo preko 2.000 studenata sa 27 fakulteta Univerziteta u Beogradu.

Pozivamo vas da pratite sajt Centra za razvoj karijere gde će uskoro biti objavljene informacije o konkursu za obavljanje prakse, da iskusite čari poslovnog sveta i steknete praktično iskustvo koje će vas u budućnosti izdvojiti na tržištu rada od ostalih konkurenata. Verujemo da ćete biti zadovoljni! Čekamo vas!

Link ka sajtu – http://www.razvojkarijere.bg.ac.rs/