Ljudi koji inspirišu… razvoj karijere u vremenu krize i neizvesnosti

Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu imao je čast i zadovoljstvo da na drugom po redu onlajn druženju 8.maja 2020. godine sa studentima ugosti Milenu Milićević, konsultantkinju i preduzetnicu, koja je završila master studije filologije na Univerzitetu u Beogradu, a zatim i master studije u oblasti menadžmenta na Univerzitetu u Kembridžu. Osnivačica je organizacije INAT Summit i radi kao konsultatkinja za digitalnu transformaciju u Srbiji. Svojevremeno je bila praktikantkinja našeg Centra i ponosni je član naše neformalne grupe izvrsnih ljudi – Centronaut Kluba.

Fokus priče bio je na tome da nam je za razvoj karijere od velikog značaja da sagledamo svoje okruženje i svoje potrebe i da, osluškujući različite izvore informacija treba da usmeravamo sopstveni lični razvoj i profesionalno usavršavanje. U kojoj meri ćemo se oslanjati nove tehnologije da unapredimo svoje šanse na tržištu, zavisi samo od nas i naših znanja, veština i stavova u vezi sa njenom primenom.

Studenti su imali prilike da pošalju pitanja unapred i tokom samog onlajn druženja.

Na pitanja kako tražiti posao, šta raditi kada vam kažu da nema posla za vašu struku, koji će poslovi biti traženi, Milena Milićević davala je savete, odgovore i predloge kako promeniti pristup, izgraditi strategiju, razumeti kontekst… Svi učesnici su dobili i dodatni materijal sa korisnim linkovima i idejama koje bi mogle da im koriste za dalji razvoj karijere.

Studenati koji su se uključili u onlajn ćaskanje sa Milenom Milićević bili su zadovoljni konkretnim odgovorima i primerima.

Moderator “Zoom kafice” bila je Bojana Obradović Kuzminović, saradnik u organizaciji karijernih događaja našeg Centra.

Pored snimka koji možete da pogledajte na YT kanalu Centra, Milena je dostavila i pisane odgovore na dodatna pitanja studenata u prezentaciji koju možete pogledati ovde.

“Zoom kafica – 45 minuta sa … ” predstavlja novi onlajn format programa karijernog vođenja i savetovanja mladih.

Uskoro novi sagovornici i nove teme.

Pratite www.razvojkarijere.bg.ac.rs